Zwykłe Ubezpieczenie Grupowe Nie Wystarczy w Walce z Poważną Chorobą!

  • Gdy poważnie zachoruje Choćby Jedna Osoba, to finansowo cierpi Cała Rodzina
  • To oczywiste, że rokowania w leczeniu są tym lepsze, im lepsza jest Kondycja Finansowa Chorego.
  • Poważna Choroba męża, żony, brata, siostry, dziecka, matki, ojca To Zawsze Finansowy Dramat Rodziny.
  • Ważne, aby Każdy Członek Rodziny miał Chorobową Ochronę Finansową,
  • Trzy choroby Dominują w Smutnych Statystykach: 
    -  Nowotwór Złośliwy, 
    -  Choroba Serca, 
    -  Udar Mózgu.
  • Tylko Nowoczesne Rozwiązania zapewnią Godziwą Ochronę Finansową Rodziny w Poważnej Chorobie.

Ochrona Chorobowa dla Całej Rodziny Pożarniczej!

  • Program Ochrony Chorobowej dla: pracowników, członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ PRZY KRAJOWEJ SEKCJI POŻARNICTWA oraz dla członków rodzin.
  • CEL: Chorobowa Ochrona Finansowa Całej Rodziny (także Dzieci).  
  • OCHRONA:
    -> Onkologiczna
    -> Kardiologiczna
     
    + wiele innych chorób.
  • 58 Poważnych Chorób dla Dorosłych i 29 dla Dzieci. 
  • Start Programu: 15 kwietnia 2023
  • Masz Dobry Stan Zdrowia -> Zapewnij Sobie DOSTĘP!
  • Mając Diagnozę Poważnej Choroby nie będziesz już mógł przystąpić do Programu.
  • NIE IGRAJ z Bezpieczeństwem Finansowym Twojej Rodziny. 


Kto może przystąpić do Pożarniczego Programu Ochrony Chorobowej:

Pracownik PSP i Małżonek albo Partner Życiowy lub Pełnoletnie Dziecko
przystępują do jednego z trzech Wariantów Podstawowych.

(Członek Rodziny może mieć taki sam wariant jak Pracownik PSP lub z niższą składką).

Każdy Ubezpieczony Może Dokupić:

  • Pakiet "U Chroni Serce" (ochrona kardiologiczna dla osób pełnoletnich)
  • Pakiet "U Chroni Dziecko" (ochrona chorobowa i NW - jedna składka chroni wszystkie dzieci w rodzinie)
    (4 składki do wyboru w każdym z powyższych Pakietów)

Składka finansowana jest ze środków Pracownika.

Najważniejsze  Cechy Programu

  • Prawdopodobnie najlepsze w Polsce zabezpieczenie finansowe dla Siebie i dla Każdego Członka Rodziny (Małżonek/Partner Życiowy i Pełnoletnie Dzieci) przed Skutkami CHORÓB!
  • Brak karencji dla osób, które przystąpią do Programu w jednym z trzech pierwszych terminów liczonych od:
    - daty zatrudnienia
    (w przypadku Pracownika),
    - daty zawarcia związku małżeńskiego (w przypadku Małżonka),
    - daty uzyskania pełnoletności (w przypadku Pełnoletniego Dziecka).
  •  52 Poważne Jednostki Chorobowe oraz Wysokie Kwoty Świadczeń.
  • W zakresie śmierć i pobyt w szpitalu spowodowane Covid-19 brak wyłączeń dla zdarzeń mających związek z epidemią lub pandemią.
  • Na liście Poważnych Chorób znajduje się Przewlekła Niewydolność Oddechowa, będąca częstym i bardzo poważnym powikłaniem po Covid-19.
  • Ochrona ubezpieczeniowa Unum działa 24 godziny na dobę na całym świecie
  • Usługa Assistance Medyczny (Mondial Assistance) – ochrona na terenie Polski,
  • Płacimy za pobyt w szpitalu spowodowany leczeniem chorób psychicznych lub zaburzeń zachowania -  do 30. dni pobytu w roku polisowym.
  • Brak wyłączeń związanych ze spożyciem alkoholu w zdarzeniach będących następstwem nieszczęśliwego wypadku (zgodnie z OWU alkohol ogranicza odpowiedzialność towarzystwa wyłącznie w zdarzeniach związanych z wypadkiem komunikacyjnym lub wypadkiem w pracy).
  • Świadczenie za Pobyt w szpitalu Ubezpieczonego – minimalny okres pobytu kwalifikujący do wypłaty to zaledwie jedna zmiana daty.

Karencje i kiedy będą obowiązywały?

Karencja to okres, w którym odpowiedzialność Towarzystwa jest ograniczona lub wyłączona. Karencji nie stosuje się, jeżeli zdarzenie ubezpieczeniowe zostało spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem.

BRAK KARENCJI dla:
Pracowników i Członków ich Rodziny, przystępujących do Programu w jednym z trzech pierwszych terminów liczonych od daty nabycia uprawnienia (tj. od daty zatrudnienia Pracownika, daty zawarcia związku małżeńskiego – dotyczy Małżonka, daty 18-tych urodzin – dotyczy Pełnoletniego dziecka).

W stosunku do osób przystępujących do Umowy ubezpieczenia w innych terminach niż opisane powyżej terminy bezkarencyjne, mają zastosowanie następujące okresy ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej:

  • 3 miesiące – Poważna choroba Ubezpieczonego, Zdiagnozowanie choroby nowotworowej*, Poważna choroba Dziecka, Operacje chirurgiczne, Leczenie specjalistyczne onkologiczne*;
    * w przypadku których w razie zajścia zdarzenia w okresie karencji, zostanie wypłacone 10% Sumy ubezpieczenia zgodnie z Warunkami Umowy ubezpieczenia;
  • 1 miesiąc – Pobyt w szpitalu Ubezpieczonego (dotyczy także pobytu na OIOM), Pobyt w szpitalu Dziecka.

Jak przystąpić do umowy ubezpieczenia?

-> Pracownik: przystępujący do ubezpieczenia wypełnia:

  • Wniosek przystąpienia do ubezpieczenia (Online),
  • Oświadczenie – zgodę na potrącanie składki z wynagrodzenia (za siebie i za ubezpieczanych członków rodziny -> dokładnie policz sumę składek).

Pracownik przystępujący do ubezpieczenia po upływie ww. terminów wypełnia dodatkowo Oświadczenie o Dobrym Stanie Zdrowia.

-> Małżonek/Partner Życiowy, Pełnoletnie Dziecko ubezpieczonego Pracownika wypełnia:

  • Wniosek przystąpienia do ubezpieczenia Online;
  • Oświadczenie o Dobrym Stanie Zdrowia

Pytania? Zadzwoń!

662 154 501
Krzysztof Falkowski

Twój Stan Zdrowia a Ubezpieczenie

W przypadku osób, które mają obowiązek dostarczenia Oświadczenia o Dobrym Stanie Zdrowia, początek ochrony ubezpieczeniowej nastąpi nie wcześniej, niż po akceptacji ryzyka przez Unum. Wypełniając wniosek on-line i udzielając odpowiedzi twierdzącej na pytania o choroby wymienione w Oświadczeniu o dobrym Stanie Zdrowia, nie zostaniesz objęty ochroną w ramach Umowy ubezpieczenia.

UWAGA!
Do ubezpieczenia uprawnione są osoby, które w dniu podpisania Wniosku, nie przebywają: na zwolnieniu lekarskim, w szpitalu, w hospicjum ani w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, na zasiłku rehabilitacyjnym, urlopie związanym z rodzicielstwem (w rozumieniu Kodeksu Pracy), urlopie bezpłatnym, i w stosunku do których nie orzeczono niezdolności do pracy.

W kolejnych miesiącach dokumenty przystąpienia do ubezpieczenia należy składać najpóźniej do 25. dnia miesiąca polisowego poprzedzającego miesiąc rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej.
Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się zawsze od 1. dnia miesiąca następującego po dacie wypełnienia Wniosku (np. Wniosek wypełniony 5 marca, dostarczony do Działu HR do 25 marca – rozpoczęcie ochrony od 1 kwietnia).

Jak wskazać lub zmienić Uposażonych?

Każdy Ubezpieczony, na pisemny wniosek, może w dowolnym momencie trwania ochrony ubezpieczeniowej wskazać lub zmienić Uposażonego/Uposażonych do otrzymania świadczenia na wypadek swojej śmierci. Jeżeli osoby takie nie zostaną wskazane, świadczenie z tytułu Śmierci Ubezpieczonego będzie przysługiwało jego najbliższej rodzinie według następującej kolejności:  
1 – małżonek,
2 – dzieci,
3 – rodzice,
4 – rodzeństwo.

Zmiana wariantu ubezpieczenia lub rezygnacja

Zmiana wariantu przez Pracownika aktywnie świadczącego pracę na rzecz Pracodawcy możliwa jest w rocznicę polisy, tj. 15 kwietnia każdego Roku, z zastrzeżeniem zastosowania karencji na nadwyżki Sum Ubezpieczenia oraz zakresu ubezpieczenia, pod warunkiem wcześniejszego dostarczenia pisemnego zgłoszenia zmiany.

Zmiana Wariantu przez Małżonka/Partnera Życiowego lub Pełnoletnie Dziecko, które nie przebywa na zwolnieniu lekarskim, w szpitalu, w hospicjum ani w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, na zasiłku rehabilitacyjnym, urlopie związanym z rodzicielstwem (w rozumieniu Kodeksu Pracy), urlopie bezpłatnym, i w stosunku do osób, co do których nie orzeczono niezdolności do pracy, możliwa jest w rocznicę polisy, tj. 15 kwietnia każdego Roku, z zastrzeżeniem zastosowania karencji na nadwyżki Sum Ubezpieczenia oraz zakresu ubezpieczenia, pod warunkiem wcześniejszego dostarczenia pisemnego zgłoszenia zmiany.

Rezygnacja z ochrony możliwa jest w dowolnym momencie, ze skutkiem od pierwszego dnia Miesiąca polisowego następującego po złożeniu pisemnej rezygnacji w Dziale HR.                                    



Opis wybranych zdarzeń i terminów ubezpieczeniowych:

  • Śmierć Ubezpieczonego – w przypadku śmierci Ubezpieczonego w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej w stosunku do danego Ubezpieczonego, Unum wypłaci Uposażonemu Świadczenie w wysokości Sumy ubezpieczenia, bez względu na przyczynę śmierci (z uwzględnieniem wyłączeń określonych w OWU).
  • Śmierć Ubezpieczonego na skutek zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu – Świadczenie zostanie wypłacone w przypadku śmierci Ubezpieczonego w okresie ubezpieczenia, której pierwotną przyczyną był zawał mięśnia sercowego udar mózgu potwierdzony w dokumentacji medycznej, który nastąpił w okresie ubezpieczenia.
  • Poważna choroba Ubezpieczonego – Świadczenie zostanie wypłacone, o ile w okresie trwania odpowiedzialności Unum zostanie u Ubezpieczonego/Małżonka zdiagnozowana po raz pierwszy jedna z chorób wymienionych poniżej i zdefiniowanych w Umowie ubezpieczenia, z zastrzeżeniem pozostałych postanowień Warunków umowy dodatkowej. Świadczenie może być wypłacone z tytułu następujących chorób/skutków wypadków w ramach katalogu poważnych chorób:
  • Świadczenie w wysokości 100% Sumy ubezpieczenia – bakteryjne zapalenie opon-mózgowych, bąblowiec mózgu, całkowita utrata wzroku, choroba Crohna, choroba Huntingtona, choroba neuronu ruchowego, choroba Parkinsona, ciężkie oparzenia, dystrofia mięśni, łagodny (niezłośliwy) guz mózgu, masywny zator tętnicy płucnej, niedokrwistość aplastyczna, niewydolność nerek, nowotwór złośliwy, odkleszczowe wirusowe zapalenie mózgu, operacja na naczyniach wieńcowych, operacja wszczepienia protezy aortalnej, operacja zastawek serca, pierwotne nadciśnienie płucne powodujące inwalidztwo, piorunujące zapalenie wątroby, porażenie, poważny uraz głowy, przewlekła niewydolność oddechowa, przewlekła niewydolność wątroby, ropień mózgu, sepsa, stwardnienie rozsiane, śpiączka, tężec, transplantacja głównych narządów – (jako biorcy – serce, płuca, wątroba, nerki, trzustka, szpik kostny), udar mózgu, utrata kończyn, utrata mowy, utrata możliwości niezależnej egzystencji, utrata słuchu, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wścieklizna, zaawansowany stan otępienny (w tym choroba Alzheimera), zakażona martwica trzustki, zakażenie wirusem HIV nabyte wskutek narażenia zawodowego, zakażenie wirusem HIV w wyniku transfuzji krwi, zapalenie mózgu, zawał serca, zespół krótkiego jelita, zgorzel gazowa;
  • Świadczenie w wysokości 25% Sumy ubezpieczenia – małoinwazyjna operacja zastawek serca, operacja na naczyniach wieńcowych bez otwarcia klatki piersiowej, udar mózgu bez utrwalonych następstw neurologicznych, wczesne stadium stwardnienia rozsianego.

Ciąg dalszy opisu zdarzeń i terminów ubezpieczeniowych:
  • Choroba nowotworowa – za Chorobę nowotworową uznaje się zdiagnozowanie Nowotworu złośliwego lub Nowotworu o granicznej złośliwości, zgodnie z poniższymi definicjami:
  • Nowotwór złośliwy – nowotwór, który oznacza obecność jednego lub więcej guzów złośliwych, charakteryzujących się niekontrolowanym wzrostem i rozprzestrzenianiem się komórek nowotworowych oraz inwazją i niszczeniem zdrowej tkanki, co obejmuje także białaczkę (z wyjątkiem przewlekłej białaczki limfatycznej), nowotwory układu limfatycznego i chorobę Hodgkina.
  • Nowotwór o granicznej złośliwości – nowotwór, który oznacza wczesne postacie nowotworów, których stan zaawansowania lub niski stopień złośliwości dają podstawy do dobrego rokowania oraz wymagają specjalistycznego leczenia onkologicznego: operacyjnego lub radioterapii, lub chemioterapii.
  • Pobyt w szpitalu Ubezpieczonego – Świadczenie zostanie wypłacone za każdy dzień Pobytu w szpitalu, o ile w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej Ubezpieczony będzie przebywać w Szpitalu dłużej niż 1 dzień (1 zmiana daty). Świadczenie wypłacane jest maksymalnie za 180 dni Pobytu w szpitalu Ubezpieczonego w danym Roku ubezpieczenia.
  • Pobyt na OIOM – dodatkowe świadczenie, należne jeśli pobyt na OIOM trwał co najmniej 24 godziny. Świadczenie wypłacane jest maksymalnie za 5 dni, niezależne od świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu.
  • Leczenie specjalistyczne onkologiczne – świadczenie przysługuje w przypadku wykonania następujących zabiegów, z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z Warunków umowy dodatkowej: chemioterapia, immunoterapia, hormonoterapia, radioterapia, terapia celowana.
  • Niezdolność do pracy spowodowana Chorobą lub NW – całkowita i zgodnie z aktualną wiedzą medyczną – trwała, to jest nierokująca poprawy, niezdolność Ubezpieczonego do podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej, spowodowana chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem, mająca swój początek w okresie ubezpieczenia i trwająca, co najmniej rok.
  • Assistance medyczny – w przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego, m.in. nieszczęśliwego wypadku, choroby, hospitalizacji, AWP P&C S.A. oddział w Polsce we współpracy z Unum Życie TUiR S.A., w ramach Umowy ubezpieczenia zapewnia usługi, zgodnie z wykazem znajdującym się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia „Assistance Medyczny”.
    W razie wystąpienia zdarzenia prosimy o kontakt pod numer telefonu:
    22 563 12 08

Krzysztof Falkowski
Koordynator Krajowy
tel. 662 154 501

Jarosław Kaczmarek
Koordynator Krajowy
tel. 600 148 603

Wszystkie informacje na stronie należy czytać łącznie w Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i zapisami zawartej Polisy ubezpieczenia.

Informacja o Programie jest prezentowana w celach informacyjnych, nie jest częścią umowy ubezpieczenia,
nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie powinna stanowić
wyłącznej podstawy do podjęcia decyzji dotyczącej zawarcia ubezpieczenia.